Muzejní noc - "S rytinou kolem světa"

Muzejní noc Tematicky bude letos Muzejní noc provázána s aktuální výstavou „Výběr ze sympozií“, věnovanou Mezinárodním sympoziím rytého skla v Kamenickém Šenově v letech 1996 až 2017.

Datum konání: 11. 6. 2021 začátek od 18:00, délka 240 minut

Místo konání: Sklářské muzeum Kamenický Šenov, Osvobození 69, Kamenický Šenov, 47114

Typ akce: ostatní

Organizátor: Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Doba trvání: 240 minut

Poznámka: Vstupné zdarma

Přijměte pozvání na prohlídku expozic ve večerních hodinách v rámci Muzejní noci. Tematicky bude letos provázána s aktuální výstavou „Výběr ze sympozií“, věnovanou Mezinárodním sympoziím rytého skla v Kamenickém Šenově v letech 1996 až 2017.

Exponáty ze sympozií jsou trvale zastoupeny také ve stálé expozici, kde reprezentují současnost. V pátek večer Vám prohlídku těchto jedinečných autorských děl zpříjemní hudební vstupy koncertního umělce a pedagoga pana Mgr. et Mgr. Vladimíra Heulera / klavír; začátky jsou naplánovány v 19.30 a 21 hodin.

Představu o významu sympozií, o tom jak probíhají, budete moci získat z dobových videozáznamů. Ty vypovídají o tom, že se Šenov stává vyhledávaným místem osobností z různých zemí, které neváhají přijet ze stovky kilometrů vzdálených míst. Důvodem je ryté sklo. Zázemí k samotné tvorbě poskytuje účastníkům místní sklářská škola, nejstarší svého druhu v Evropě, kde je rytina stále jedním z vyučovaných oborů. Dílenský učitel oboru Design rytého skla na této škole, rovněž účastník sympozií, pan Rudolf Kment bude naším dalším hostem a v průběhu pátečního večera bude v muzeu předvádět ukázku rytí.

Těšit se dále můžete na oblíbený fotokoutek - tentokrát u repliky dobového ryteckého stroje a výtvarnou dílnu.

Těšíme se na shledanou na Muzejní noci!

Vytvořeno: 8. 6. 2021
Poslední aktualizace: 7. 6. 2022 14:25