Vítejte na stránkách Sklářského muzea Kamenický Šenov.

Informace o otevírací době a výši vstupného najdete v sekci "Návštěvník", informace o aktuálních výstavách, přednáškách a akcích v sekci "Výstavy a akce".

Provoz ve sklářském muzeu v roce 2024

Rok 2024, který zahajuje nové století existence muzea, bude spojen s 1. fází postupné rekonstrukce budovy muzea. Práce související se stavebními zásahy i s opravami v bezprostředním okolí ovlivní letošní provoz a posunou otevření muzea do pozdějších měsíců; termín otevření zveřejníme na muzejním webu a FB.

Muzeum bude ale fungovat i při přípravách rekonstrukce – na zavonění (při zájmu o nákup publikací), nebo i jinou formou, např. při setkáváních při jiných příležitostech. První z nich bude již tradiční „Čtení pod palmou“, připravované ve spolupráci se spolkem Sonow, věnované osobnosti a činnosti Harryho Palme. Konat se bude v Kulturním, literárním a vzdělávacím centru v přednáškovém sále nad knihovnou ve středu 13. 3. od 18. hodin.  Následovat bude 27. 3. představení publikace Mgr. M. Kolky o borskošenovském sklářství.

Čtení pod palmou Přednáška Kolka M.

V loňském roce byla na podporu rekonstrukce založena veřejná finanční sbírka.

Všem dárcům za jejich příspěvky velice děkujeme!

Kamenický Šenov je součástí Křišťálového údolí  www.crystalvalley.cz.

Budova

LUSTRFEST v Kamenickém Šenově

Open air festival skla a skleněných svítidel - „Lustrfest". Festival je určen všem zájemcům o sklářskou tradici a současnost našeho regionu z řad odborníků i laiků.

Více o festivalu, také o historii i současnosti Kamenického Šenova se dozvíte zde www.lustrfest.cz.

Foto: Jan Katzer    Foto: Jan Katzer

Palmeho sklářská stezka

Zážitková stezka začíná na dolním vlakovém nádraží a končí v zahradě sklářského muzea. Více informací naleznete na: https://www.kamenicky-senov.cz/turistika/kam-na-vylet/pesky/palmeho-sklarska-stezka/

Zde najdete také k vytištění celý pracovní list s mapkou, která vás navede k jednotlivým zastavením. Na konci putování odemknete pomocí čtyřmístného kódu truhličku s pokladem, která je umístěna v muzeu. A kdo je vaším průvodcem na stezce? Franz Friedrich Palme - syn Eliase Palmeho, nejznámějšího výrobce lustrů v Kamenickém Šenově. V dospělosti stál také u zrodu muzejního spolku a vzniku Městského muzea v roce 1923. Dochované výsledky jeho práce zůstávají dodnes významným zdrojem poznání. Kdo se chce zaposlouchat do jeho vyprávění o historii Kamenického Šenova, umožní mu to QR kódy na jednotlivých zastaveních.

Palmeho sklářská stezkaPalmeho sklářská stezkaPalmeho sklářská stezka